keyboard_capslock
0554 18 18 818 - Elmalı Mah. Köselerdi Apt. Kat :1 Daire:13 Antalya / Muratpaşa
Çatı İzolasyon : Antalya Çatı İzolasyon | Memak İzolasyon
Çatı İzolasyon


Memak İzolasyon​ ; Binaların temel bölümlerinden birisi olan çatıların sağlıklı ve güvenli şekilde tesis edilebilmeleri ve altında yaşayan insanların konforlu şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan önemli işlemlerden birisi de çatı yalıtımıdır.

Buna göre yapılması gereken yalıtım işlemlerinin sadece kalite veya özel istek seçeneklerine göre değil, mevcut çatı sistemlerinin özelliklerine göre değerlendirilmesi gerekmektedir. Ülkemizde yapılan çatı izolasyonları sonucunda hiçbir zaman tam korunma sağlanamaması sorunu büyük çoğunlukla yaşanmaktadır. Bu sebepledir ki insanlar ahşap çatı sistemlerinden kaçmaya çalışmışlar ve kiremit çatılar ile bu sorunları çözmeye çalışmışlardır.

Ancak teras çatılar diyebileceğimiz teras alanına sahip olan düz çatı sistemleri teknik yapılarının yanında insanların sosyalleşebileceği ortak kullanım alanları olarak göze çarpmaktadır. Bu yüzden binaların daha nitelikli ve değerli olarak kullanılabilmesi için teras çatıların varlığı önemli bir konumdadır. Ancak bu tarz çatı sistemlerinin sağlıklı şekilde kullanılabilmeleri için kaliteli bir çatı yalıtımı gerekir.

Kış aylarında çatı yalıtımı görevini tam manasıyla yaparak altında bulunan zemine ısı ve su kayıplarını minimize etmek ve yaz aylarında da ısı – su kaçaklarını önleyerek, ısıtma ve soğutma enerjisi ihtiyacının, özellikle yakıt tüketimi ve enerji giderlerinden avantaj sağlanması için ayrıca, iç ortam ve iç yüzey sıcaklıklarının dengeli olmasını sağlayarak terleme, -küflenme gibi istenmeyen zararların önlenmesi ve iç ortam konforunun sağlanması, istenmeyen dış ortam gürültüsünün gereken ses izolasyonu sağlanarak yaşanılan iç ortamlarda rahatsızlık vermesinin önlenmesi, çatı imalatı yapı elemanı detaylarında kullanılan malzeme seçimi ile yaşadığımız mekanlarda yangın güvenliğinin sağlanması gerekir.

Memak İzolasyon'un Faydaları ;
Kaliteli çatı izolasyonu sayesinde yazın sıcaktan korunursunuz. Kışın ise sağladığı koruyuculuk sayesinde hem çok ısınır hem de az ödersiniz. Isı muhafaza etkisi olduğu için ev ve benzeri mekanlar da küflenmenin önüne geçersiniz. Ayrıca sosyal sorumluluk gösteren bir vatandaş olursunuz ve az yakıt tüketerek devlet ekonomisine katkıda bulunmanın yanı sıra havayı da daha az kirletirsiniz.


PAYLAŞ

PAYLAŞ

PAYLAŞ